Po prespatom úvode prišlo prebudenie a postup do FINAL4 Slovenského pohára

Hádzanári Topoľčian po výhre v “derby cez kopec” proti Hlohovcu postupujú do semifinále FINAL4 Slovenského pohára mužov.

Topoľčianskym hádzanárom v Hlohovci nevyšiel úvod zápasu, keď po štyroch rýchlych protiútokoch Sporty sa domácim hádzanárom podarilo po 4.minútach hry viesť 4:0 po góloch Prikryla a Bogára. Tu už topoľčiansky hádzanári začali sťahovať a v 10.minúte zásluhou Cigáňa bolo vyrovnané na 7:7. Hlohovčanom sa síce ešte v 18.minúte podarilo vyrovnať a to zásluhou Bogára na 11:11, ale od tejto časti už zápas patril hosťujúcim hádzanárom z Topoľčian, ktorí svoj náskok do polčasu navyšovali a do kabín sa išlo za stavu 13:20. V druhom polčase si už topoľčiansky hádzanári dokázali náskok udržať a zvíťaziť v “derby cez kopec” o dvojciferné číslo 27:36. Víťazstvom v štvrťfinále proti Sporte si hádzanári Topoľčian zabezpečili účasť na FINAL4 SPM ktoré sa bude konať v Košiciach.

HC Sporta Hlohovec 27:36 (13:20) HK Agro Topoľčany

Králik A., Králik P., Javorček – Briatka 1, Petrov 4, Hozman 8, Tóth 3, Michalka 3, Cigáň 7, Filipeje 1, Jadroň 1, Blaho 6, Kucher 2 ; Tréner: Farář P., ZVD: Kopecký P.

Rozhodovali: Mandák-Rudinský, Diváci: 150