Agro lúpilo v Piešťanoch

Topoľčany si po výhre u nováčika upevnili pozíciu v prvej štvorke.

MHK Piešťany 21:25 (8:11) HK Agro Topoľčany

Rozhodovali Baďura – Rudinský , vylúčenia 3 – 4, pokutové hody: 2/1 – 3/3, 270 divákov. HK AGRO: A. Králik, Javorček – Petrov, O. Tóth, Michalka 10/3, Ivanov 2, Hlinka 7, Filipeje 1, Blaho, Žilinčík 3, Kucher 2, tréner P. Farář.

Topoľčany viedli v Piešťanoch 1:0, ale domáci rýchlo otočili na 3:1. Agro sa dostalo do vedenia 4:3 a už vedenie z rúk až do konca zápasu nepustilo. Prvý polčas vyhrali hostia o tri góly. „V Piešťanoch nás čakal posledný zápas v tomto roku a k súperovi sme vycestovali s jednoznačným cieľom – bodovať naplno. Oproti domácemu zápasu s Považskou Bystricou nám pre zranenia vypadli Briatka, Cigáň i brankár Paťo Králik. Na druhej strane sa však do zostavy vrátil Petrov i Žilinčík,“ začal hodnotenie zápasu tréner Pavel Farář a zároveň poznamenal: „K dispozícii som mal dvoch brankárov a deviatich hráčov v poli, avšak chýbal ľavák. Musím však hráčov pochváliť, pretože taktiku splnili prakticky do bodky. V prvom polčase sme veľmi dobre bránili, fantasticky zachytal Javorček. V závere prvého polčasu sme dostali dva lacné góly, do kabín sme tak mohli odchádzať ešte s výraznejším náskokom.“

V druhom polčase si hostia držali trojgólový náskok, ktorý v závere ešte zveľadili na rozdiel piatich gólov. „Aj po zmene strán sme pokračovali v našom nastolenom trende. Domácim sme len raz dovolili znížiť na rozdiel dvoch gólov, inak sme si stále udržiavali pohodlný náskok. Teší ma, že chalani zápas odmakali a bojovali až do posledných sekúnd. Každý jeden hráč si zaslúži pochvalu. Tentokrát musím pochváliť aj našich mladých hráčov Olivera Tótha a Filipejeho, ktorí po dlhej dobe splnili svoje úlohy na sto percent a presne takto si predstavujem ich hru a nasadenie i v ďalších zápasoch.”

Autor: Jaroslav Šupa, Foto: TASR